Достапни линкови

Десетина мртви во бомбашки напад во Индонезија


Бомбаши-самоубијци извршиле напад врз три цркви во Индонезија, при што загинале најмалку девет лица, а над 40 се повредени. Нападот се случи во градот Сарабаја. Трите напади се извршени координирано во само неколку минути. Одговорноста за нападот целосно ја презеде милитантната група Исламска Држава и Левант.

XS
SM
MD
LG