Достапни линкови

Времето сончево, попладне дожд


Времето денеска ќе биде сончево со умерена облачност, попладне ќе има повремен локален дожд и ретки грмежи. Утринската температура се движи од шест до 13, а дневната од 20 до 28 степени. УВ индексот ќе биде седум. Во Скопје ќе биде сончево со умерена облачност и со слаб ветер од сверен правец и температурата од 12 до 26 степени.

XS
SM
MD
LG