Достапни линкови

Путин и Меркел разговарале за иранскиот нуклеарен договор


Rускиот претседател Владимир Путин со германската канцеларка Ангела Меркел

Кремљ соопшти дека рускиот претседател Владимир Путин и германската канцеларка Ангела Меркел разговарале за иранскиот нуклеарен договор по повлекување на САД од него. Меркел посочила дека треба да се разговара со иранските власти за тоа дали може да се сочува договорот без во него да бидат вклучени САД. Според неа, одлуката на САД не го доведува во прашање трансатлантското партнерство.

XS
SM
MD
LG