Достапни линкови

Димитров на конференција за иднината на Европа во Грција


Министерот за надворешни работи на Македонија, Никола Димитров

Министрите за надворешни работи на балканските земји членки на ЕУ, на државите кандидати за членство, како и на земјите од Вишеградската четворка, учествуваат на конференцијата за иднината на Европа, што претпладнево започна во Сунио, во близина на Атина.

На конференцијата присуствува и шефот на македонската дипломатија, Никола Димитров. На маргините на конференција, се очекува Димитров да одржи повеќе билатерални средби.

XS
SM
MD
LG