Достапни линкови

Уапсени демонстранти на протестите во Казахстан


Апсења на протестите во Казахстан

Полицијата уапсила демонстранти на два протести во Казахстан на кои се повика на ослободување на политичките затвореници во земјата. Демонстрантите во Астана извикувале „Слобода за политичките затвореници“ и „Срам за владата“.

На другиот протест во Алмати демонстрантите држеле портрети на политички затвореници и транспаренти испишани со зборовите „Стоп за тортурата“ и „Не за политички мотивирани апсења“.

XS
SM
MD
LG