Достапни линкови

Едно лице загина, тројца повредени во напад на училиште во Русија


Полиција пред училиштето во Сибир во кое беше извршен напад во јануари, годинава

Еден ученик во училиште во Сибир застрелал негов соученик па се самоубил. Според руските власти, 17 годишното момче го застрелал неговиот соученик во рамо во училиштето во Барабинск, додека други двајца негови соученици скокнале од прозорец за да се спасат. Тие се хоспитализирани поради повреди на нозете. Во изминатиот период имаше неколку напади во училишта низ Русија.

XS
SM
MD
LG