Достапни линкови

Узбекистанскиот претседател ќе се сретне со Трамп во Вашингтон


Узбекистанскиот претседател Шавкат Мирзијаев

Узбекистанскиот претседател Шавкат Мирзијаев ќе се сретне со американскиот претседател Доналд Трамп во Вашингтон во текот на овој месец. Според Белата куќа, Мирзијаев ќе ги посети САД на 16 мај.

Двајцата лидери, како што е наведено во соопштението, ќе го обноват билатералното стратешко партнерство со цел да ги следат заедничките интереси и да ги решат новите предизвици.

XS
SM
MD
LG