Достапни линкови

Германскиот министер за европски прашања Рот во Скопје


вицепремиерот за евроинтеграции Бујар Османи и Михаел Рот, државен министер за Европа во Министерството за надворешни работи на Германија.

Државниот министер за европски прашања во германското Министерството за надворешни работи, Михаел Рот престојува во посета на Македонија. Рот денеска ќе оствари има средба со премиерот Зоран Заев, по што е предвидена е заедничка прес-конференција на Заев и Рот. Германскиот министер ќе се сретне со скопскиот градоначалник Петре Шилегов.

XS
SM
MD
LG