Достапни линкови

Серија напади во Авганистан, судири на милитанти и безбедносните сили


Авганистанци бегаат од местото на бомбашки напад кој се случил денеска во Кабул

Милитанти се судриле со безбедносните сили во авганистанскиот главен град Кабул по серијата бомбашки напади при кои се повредени 6 лица. Според властите, две полициски станици биле нападнати од страна на тројца бомбаши самоубијци.

Се уште никој не презема одговорност за нападите. Министерството за здравство соопшти дека бројката на жртвите најверојатно ќе расте кога ќе биде позната целосната слика за нападите.

XS
SM
MD
LG