Достапни линкови

Во Конго од ебола најмалку 17 починати


Ебола.

Во Конго, најмалку 17 лица починаа од новата епидемија на ебола.

Ова е деветта епидемија на ебола во Конго од 1976 та година.

Еболата или хеморагичната треска е многу заразна и смртоносна вирусна болест.

XS
SM
MD
LG