Достапни линкови

СДСМ реагира дека Мицкоски неосновано го обвинува Заев


Седиштето на СДСМ

Од СДСМ денеска реагираат на прес-конференцијата на лидерот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски, кој според партијата, како и неговиот претходник Никола Груевски со години неосновано и напразно го обвинувал Зоран Заев за неговата работа во општина Струмица.

Според СДСМ, во 2014 година ВМРО-ДПМНЕ имало целосна контрола врз институциите и доколку постоело и најмало сомневање за сторен криминал од страна на Заев и неговото семејство тие веднаш ќе биле процесуирани.

Мицкоски денеска обвини дека премиерот Заев отуѓил државно градежно земјиште во Струмица кое на крајот по повеќе постапки завршило во рацете на неговиот брат Вице Заев.

XS
SM
MD
LG