Достапни линкови

Џонсон - Трамп заслужува Нобелова награда ако ги реши Иран и Корејскиот поулуостров


Шефот на британската дипломатија Борис Џонсон денеска изјави дека американскиот претседател Доналд Трамп ја заслужува Нобеловата награда за мир ако успее да го реши проблемот со Иран и на Корејскиот Полуостров.

„Ако Трамп може да ја реши кризата поврзана со Северна Кореја и нуклеарниот договор со Иран, не гледам зошто тој би бил помалку кандидат за Нобеловата награда за мир од Барак Обама“, изјави Џонсон за „Скај њуз“.

XS
SM
MD
LG