Достапни линкови

Изгаснат пожарот во зградата во Аеродром, нема повредени


Илустративна фотографија.

Нема повредени во пожарот, што избувна попладне во подрумски простории на повеќекатница на ул.„Владимир Комаров“ во скопската општина Аеродром.

Од Противпожарната бригада наведоа дека пожарот е изгаснат и се работи на расчистување на теренот. Оттаму велат дека поради се уште високата температура во просториите не може да се направи првична проценка на причинетата материјална штета, а дополнитело ќе се утврдува и причината за пожарот.

XS
SM
MD
LG