Достапни линкови

Избувна пожар во зграда во Аеродром


Илустративна фотографија.

Пожар избувна во подрумските простории зграда во повеќекатница на ул. Владимир Комаров во Аеродром, Пожарникарите се обидуваат да го изгаснат пожарот во подрумските простории од каде што излегува чад, а граѓаните од зградата и од соседните згради се излезени надвор, јавува МИА.

На местото веќе се наоѓаат противвпожарни возила, а полицијата го блокира запре сообраќајот на улицата. Од полицијата соопштуваат дека пожарот бил пријавен околу 14.10 минути и оти се уште не се знаат причините за пожарот

XS
SM
MD
LG