Достапни линкови

Времето денеска: пороен дожд со можна појава на град


Илустрација: Улица Македонија за време на дожд.

Времето во Македонија денеска ќе биде променливо облачно, претпладне со сончеви периоди, а од пладне и попладне нестабилно со пороен дожд и грмежи. Локално процесите се очекува да бидат поинтензивни во форма на невреме со можна појава на град.

Утринската температура ќе се движи од осум до 16, а дневната од 17 до 28 степени. УВ индексот ќе изнесува шест.

Во Скопско претпладне ќе биде променливо облачно со повеќе сончеви периоди, а од пладневните часови ќе биде нестабилно со пороен дожд и грмежи и со можна појава на град. Температурата ќе се движи од 13 до 26 степени.

XS
SM
MD
LG