Достапни линкови

Нови руско-турски консултации за Сирија


Шефовите на турската и на руската дипломатија, Мевлут Чавушоглу и Сергеј Лавров, телефонски разговарале за последните настани во Сирија и во провинцијата Хомс.

Шефот на рускиот Центар за помирување на опозициските страни во Сирија, Јуриј Јевтушенко изјави дека 29 припадници на илегално вооружена група ракетирала делови на Хомс од јужниот дел на населбата Тел Бис. Според него биле истрелани четири ракети при што загинале две лица, а 13 се повредени.

XS
SM
MD
LG