Достапни линкови

Мулер им дал листа на прашања на адвокатите на Трамп


Американскиот претседател Доналд Трамп и специјалниот советник Роберт Мулер

Њујорк Тајмс јавува дека специјалниот советник Роберт Мулер им дал листа со прашања на адвокатите на американскиот претседател Доналд Трамп, како дел од неговата истрага за руското мешање во изборите во 2016 година.

Весникот објави дека ја добил листата со прашања, кои се движат од мотивите на Трамп за ангажирањето на директорот на ФБИ, Џејмс Коми пред една година, до тоа какви контакти имале членовите на неговата кампања со Русите. Адвокатите на Трамп одбија да ги коментираат наводите на весникот. Трамп на Твитер напиша дека тоа е срамно.

XS
SM
MD
LG