Достапни линкови

Иран го обвини Нетанјаху дека лаже за нуклеарната програма


Израелскиот премиер Бенјамин Нетанјаху на телевизиската презентација за нуклеарната програма на Иран

Иранските власти го обвинија израелскиот премиер Бенјамин Нетанјаху дека лаже за наводите оти Техеран спроведува тајна нуклеарна програма. Портпаролот на иранското МНР, Бахрам Хашеми изјави дека обвинувањата се срамни и бескорисни и доаѓаат од „скршен и злогласен лажливец кој нема ништо да понуди освен лаги и измами“.

Нетанјаху за време на телевизиска презентација порача дека Израел има документи кои покажуваат нови докази за иранскиот план за нуклеарно оружје кој може да биде активиран во било кое време.

XS
SM
MD
LG