Достапни линкови

Доставени барањата на синдикатите до Владата


Претседателот на Сојузот на синдикатите на Македонија, Дарко Димовски

Претседателот на Сојузот на синдикатите на Македонија, Дарко Димовски денеска ги достави барањата на синдикалците до Владата по денешните протести по повод 1 мај. Претходно, пред зградата на Владата се собараа сите синдикални здруженија, иако протестните маршеви ги почнаа на различни локации.

Димовски порача дека протестите се нов почеток на враќање на довербата во синдикалното движење и единството сега е повеќе од потребно зошто работничката класа е разбиена.

XS
SM
MD
LG