Достапни линкови

Времето денеска сончево и топло


Времето денеска ќе биде сончево со мала до умерена облачност, а температурата ќе се движи од 24 до 29 степени. Ќе дува слаб ветер од југоисточен правец.

Во Скопје времето ќе биде слично, а температурата ќе се искачи до 28 степен.

И на 1 мај ќе биде сончево со мала до умерена облачност и со слаб јужен ветер. Температурата, според метеролозите, ќе достигне до 31 степен.

XS
SM
MD
LG