Достапни линкови

Времето денеска сончево и топло


Времето денеска ќе биде сончево со мала до умерена облачност, попладне со локален краткотраен дожд и грмежи, особено на исток и североисток. Дневната температура ќе се движи од 24 до 30 степени целзиусови степени. Во Скопје се очекува сончево време со услови за појава на краткотрајна нестабилност и понекаде со повремен дожд и ретки грмежи во попладневните часови. Дневната температура ќе стигне до29 степени.

XS
SM
MD
LG