Достапни линкови

Коѕијас - Другата страна мора да прифати ерга омнес


Шефот на грчката дипломатија, Никос Коѕијас, по Советот на министрите за надворешни работи на земјите членки на НАТО во Брисел изјави дека „другата страна треба да сфати оти треба да се согласи за ерга омнес и да одиме кон сеопфатен, позитивен договор“, објави МИА.

„Ставивме јасно до знаење дека за ПЈРМ да добие покана за НАТО, ќе треба да ја имплементира одлуката од Букурешт од 2008, како и резултатите од преговорите“, изјавил Коѕијас.

XS
SM
MD
LG