Достапни линкови

Убиени седум деца при денешното гранатирање јужно од Дамаск


Во денешното гранатирање на палестинскиот бегалски камп Јармук, јужно од главниот град Дамаск, каде се утврдени џихадисти од терористичката група „Исламска држава" загинале 17 цивили, од кои седум деца, соопшти сирискиот Центар за набљудување на човековите права.

Невладината организација информира и дека меѓу 19 и 26 април, во гранатирањата и престрелките во обид да се заземат и последните населби кои останале под контрола на џихадисти, животот го загубиле 19 цивили.

XS
SM
MD
LG