Достапни линкови

Романскиот претседател бара оставка од премиерката Дачила


Романскиот претседател Клаус Јоханис

Романскиот претседател Клаус Јоханис побара од премиерката Виорика Данчила да поднесе оставка од функцијата. Според него, Данчила не е дорасната да ја извршува функцијата. Данчила пред три дена стана прва жена на чело на Владата на Романија.

XS
SM
MD
LG