Достапни линкови

Русија се надева на решение на ситуацијата во Ерменија


Портпаролот на Кремљ, Дмитри Песков

Портпаролот на Кремљ, Дмитри Песков изјави денеска дека внимателно ја набљудуваат ситуацијата во Ерменија по новите протести во земјата.

„Ние се уште сметаме дека се работи за домашно прашање и се надевам дека нашите ерменски пријатели ќе можат да ја решат оваа ситуација и ќе најдат стабилна структура и ќе донесат одлука врз консензус", рече Песков. САД и ЕУ повикаа на воздржаност и политички дијалог во Ерменија.

XS
SM
MD
LG