Достапни линкови

Коѕијас по Виена на средба со Столтенберг


Грчкиот министер за надворешни работи, Никос Коѕијас

Грчкиот министер за надворешни работи, Никос Коѕијас утре во Брисел ќе се сретне со генералниот секретар на НАТО, Јенс Столтенберг. Грчки медиуми јавија дека во фокусот на разговорите ќе биде спорот за името меѓу Македонија и Грција, како и односите на земјата со Турција.

XS
SM
MD
LG