Достапни линкови

Разгледувањето на извештајот на СЈО повторно одложено


Прес-конференција на СЈО, обвинителката Катица Јанева

Комисијата за политички систем и односи меѓу заедници денеска повторно го одложи разгледувањето на шестмесечниот извештај на Специјалното јавно обвинителство.

Претседателот на Комисијата Александар Кирацовски информираше дека разгледувањето на извештајот ќе биде во петок или во текот на наредната недела. Според него, со тоа им се остава повеќе простор на сите пратеници да го разгледаат извештајот.

XS
SM
MD
LG