Достапни линкови

Туск од денеска на турнеја по Западен Балкан


Претседателот на Европскиот совет Доналд Туск

Претседателот на Европскиот совет Доналд Туск денеска во Тирана ја почнува турнејата по Западен Балкан во текот на која до 27 април ќе ги посети и Подгорица, Белград, Приштина, Сараево и Скопје. Како што е соопштено во Брисел, Туск ќе упати порака дека Европската унија и останува најсигурен партнер на целиот регион и оти мајскиот самит на 17 мај во Софија ќе ја потврди европската перспектива на регионот.

XS
SM
MD
LG