Достапни линкови

Извештајот на СЈО на собраниска комисија во среда


Специјалната јавна обвинителка Катица Јанева

Специјалната јавна обвинителка Катица Јанева шест месечниот извештај на СЈО за периодот од 15 септември до 15 март во среда ќе го презентира пред собраниската Комисија за политички систем и односи меѓу заедниците. Комисијата требаше денеска да расправа за извештајот, но седницата беше прекината, а продолжението е закажано за среда.

Освен извештајот на СЈО во среда ќе бидат разгледани и годишните извештаи на Народниот правобранител, на Дирекцијата за заштита на лични податоци, како и на Агенцијата за администрација.

XS
SM
MD
LG