Достапни линкови

Ослободен ерменскиот опозициски лидер


Ерменскиот опозициски лидер Никол Пашинијан

Ерменскиот опозициски лидер Никол Пашинијан бил ослободен од притвор и им се приклучил на демонстрантите во центарот на главниот град Ереван.

Еден од демонстрантите отворил и шише со вино и му понудил од пијачката на Пашинијан, кој беше уапсен ден претходно по неуспешните разговори со премиерот Серж Саркисјан. Демонстрантите бараат повлекување на Саркисјан од премиерската функција.

XS
SM
MD
LG