Достапни линкови

Уапсен Нигериец на аеродром во Атина, проголтал еден килограм кокаин


Илустрација: Кокаин

На меѓународниот аеродром во Атина, грчката полиција уапси Нигериец, кој проголтал 67 пакетчиња кокаин со тежина од 1,1 килограм.

Четириесетгодишниот Нигериец пристигнал од Брисел.

Дрогата е конфискувана, а тој ќе биде изведен пред суд.

XS
SM
MD
LG