Достапни линкови

Повредени 4 лица нападнати од тинејџер во училиште во Русија


Полицаец пред училиштето во Русија каде бил извршен денешниот напад.

Четири лица се хоспитализирани откако ученик ги нападнал со нож во школо во рускиот регион Башкортостан. Локални медиуми јавија дека ученикот кој биле деветто одделение прободел девојче кое скокнало од прозорец на вториот кат за да се спаси и притоа преживеало. Напаѓачот повредил уште две девојчиња и наставник и запалил една училница.

XS
SM
MD
LG