Достапни линкови

Турскиот совет за безбедност препорача продолжување на вонредната состојба


Советот за национална безбедност на Турција денеска препорача продолжување на режимот на вонредна состојба, воведен во земјата по обидот за државен удар во јули 2016 година. Предложението најверојатно ќе биде одобрено на утрешната седница на Парламентот.
По обидот за државен удар во Турција, режимот на вонредна состојба беше продолжуван шестпати.

XS
SM
MD
LG