Достапни линкови

Убиени тројца припадници на иранските безбедносни сили


Припадници на иранските безбедносни сили, илустрација

Тројца членови на иранските безбедносни сили биле убиени од страна на осомничени милитанти на границата со Пакистан. Еден ирански полицаец бил убиен за време на напад на граничен пункт, а двајца војници загинале при експлозија на импровизирана напарава. Иранските безбедносни сили вчера конфискуваа голема количина на муниција од милитантите во реонот.

XS
SM
MD
LG