Достапни линкови

Вучиќ: Противници на Србија се оние кои и го одземаа Косово


Српскиот претсеател Александар Вучиќ

Српскиот претсеател Александар Вучиќ изјави денеска дека на неговата земја не и се противници Албанците во врска со косовското прашање, туку тие кои им ја создале државата и им ја одземале територијата.

Тој во интервју за Пинк телевизија порача дека е „јасно оти за Косово се преговара со САД, Велика Британија и уште неколку држави од Европската унија“. Според него, САД ја водат надворешната политика на Косово.

XS
SM
MD
LG