Достапни линкови

Времето денеска претежно облачно, но топло


Bishkek - Kyrgyzstan - spring - weather - nooruz - navruz - nawruz - nowruz - celebration - holiday - feast - kyrgyz girl - national clothes - 21.03.2018

Времето денеска ќе биде претежно облачно и релативно топло со умерен до засилен ветер од југоисточен правец, а кон крајот на денот во западните делови ќе има повремен локален дожд.

Утринската температура ќе се движи од пет до 11, а дневната од 20 до 25 степени.

Во Скопје слично време, претежно облачно со умерен до засилен југоисточен ветер. Утринската температура ќе се спушти до 10, а дневната ќе достигне до 24 степени.

Од понеделник ќе преовладува променливо облачно и малку посвежо време со повремени врнежи од дожд, а од вторник и со локална појава на грмежи.

XS
SM
MD
LG