Достапни линкови

Трамп му возврати на Комеј


Американскиот претседател Доналд Трамп

Американскиот претседател Доналд Трамп го нарече поранешниот директор на ФБИ, Џејмс Комеј, "слаб и лигав ", како реакција на книгата што ќе биде објавена идната недела во која Комеј е критичен за претседателот

" Ми беше голема чест да го отпуштам Џејмс Комеј!" напиша Трамп на Твитер. Трамп, исто така, објави дека од Комеј протекле класифицирани информации за кои треба да бидат кривично гоне.

Трамп го отпушти Комеј во мај минатата година и јавно го критикува од тогаш. Во претстојната книга, според информациите кои излегоа во јавноста, Комеј го споредува Трамп со шеф на мафија и за Трамп наведува дека е опседнат со себе.

XS
SM
MD
LG