Достапни линкови

Пукање во маркет во Чаир, нема повредени


Македонска полиција, МВР.

Машко лице денеска пукало во вработената А.Ѓ. во маркетот „Кипер“ во Чаир.

Случајот во полиција во 14:38 часот го пријавиле вработени во маркетот кој се наоѓа на улица „Кемал Сејфула“.

Како што информираат од МВР, полицијата излегла на местото на настанот и се работи на расчистување на случајот.

XS
SM
MD
LG