Достапни линкови

Започна средбата на Димитров и Коѕијас во Охрид


Прес-конференција на министрите за надворешни работи на Грција и на Македонија, Никос Коѕијас и Никола Димитров во Скопје на 23 март, годинава

Шефот на македонската дипломатија Никола Димитров и неговиот грчки колега Никос Коѕијас во владината вила во Охрид ја почнаа новата рунда разговори за надминување на разликите во спорот за името.

По средбата е предвидена прес-конференција за медиумите. И двајцата дипломати во пресрет на средбата истакнаа дека очекуваат позитивен напредок во разговорите.

XS
SM
MD
LG