Достапни линкови

Путин: суверенитетот на Сирија мора да се почитува


Претседателот на Русија Владимир Путин и израелскиот премиер Бенјамин Нетанјаху

Претседателот на Русија Владимир Путин во телефонски разговор со израелскиот премиер Бенјамин Нетанјаху рекол дека суверенитетот на Сирија мора да се почитува. До овој разговор доаѓа по воздушните удари врз една сиријска воена база извршен деновиве а за кој Русија, Иран и Сирија го обвинија Израел. Израел не ја презеде одговорноста за нападот во кој загинаа 14 луѓе.

XS
SM
MD
LG