Достапни линкови

Груевски го повика Заев да се повлече од политиката


По седум часа поминати во суд за случајот „Тенк“, поранешниот премиер Никола груевски стаса на собраниската седница за интерпелација на Владата и излезе на говорница како последен дискутант од ВМРО-ДПМНЕ.

Тој го повика Заев „да се повлече од политиката додека штетите по државата од неговото владеење не станале уште поголеми“.

Според Груевски, Заев од премиерскиот кабинет „кроел планови како да побегне на претседателската функција на изборите следната година“.

XS
SM
MD
LG