Достапни линкови

Русија загрижена оти новите санкции на САД влијаат врз инвеститорите


Рускиот вицепремиер Аркади Дворкович

Рускиот вицепремиер Аркади Дворкович изјави денеска дека новите американски санкции врз некои руски компании создале неизвесност за сите инвеститори. Според него, важно е Русија да ја минимизира таа неизвесност.

САД во петокот воведоа санкции за 24 Руси меѓу кои има владини претставници и олигарси, како и за 14 компании, поради активности на земјата за поткопување на западните демократии.

XS
SM
MD
LG