Достапни линкови

Меркел му ја честита победата на Орбан на изборите


Германската канцеларка Ангела Меркел

Германската канцеларка Ангела Меркел му ја честитала победата на унгарскиот премиер Виктор Урбан на изборите во земјата. Портпаролот на германската влада, Штефан Зајберт изјави дека Меркел ќе продолжи да соработува со Орбан и покрај нивните несогласувања околу миграцијата.

XS
SM
MD
LG