Достапни линкови

Времето денеска: сончево со локална облачност


Во Македонија ќе биде сончево со мала до умерена облачност. Попладне ќе има преодно зголемување на облачноста со услови за слаб локален дожд во западните планински предели. Ќе дува слаб до умерен југоисточен ветер. Максималната темпертура ќе се движи од 15 до 25 степени. Во Скопје и околината слично време со температура до 24 степени.

XS
SM
MD
LG