Достапни линкови

Временска прогоноза - Сончево и топло време


Денеска не очекува сончево и релативно топло со слаб претежно источен ветер. Дневната температура ќе се движи од 16 до 25 степени. Во Скопје температурата ќе се искачи до 24 степени.

Следува период на стабилно, претежно сончево и топло време со дневни температури кои речиси насекаде ќе надминуваат дваесет степени. Краткотрајно наоблачување со услови за појава на слаб локален дожд во западните делови ќе има во понеделник попладне, а потоа и на крајот на работната недела ќе има ново поголемо наоблачување со услови за пороен дожд со ретки грмежи.

XS
SM
MD
LG