Достапни линкови

Апелација потврди 7 решенија за притвор за настаните од 27 април


Апелационен Суд

Апелациониот суд ги потврди решенијата за притворите на седум обвинети лица за случувањата во Собранието на 27 април минатата година.

Една од потврдите се однесува за решението за куќен притвор за режисерот Борис Дамовски. Жалбата на Дамовски се однесуваше на мерката куќен притвор.

Останатите шест одбиени жалби се однесуваат на решенија за обвинети кои се наоѓаат во притвор, меѓу кои Душко Лазаров од МВР и Горанчо Ангеловски од здружението „Ќосето“.

XS
SM
MD
LG