Достапни линкови

Русија бара САД да престанат со воените активности на Корејскиот полуостров


Рускиот министер за надворешни работи Сергеј Лавров

Руското министерство за надворешни работи соопшти денеска дека САД треба веднаш да прекинат со воените активности на Корејскиот полуостров. САД и Јужна Кореја во овој месец треба да спроведат заеднички воени вежби. Според руското министерство, воените игри нема да помогнат во намалување на тензиите на Корејскиот полуостров.

XS
SM
MD
LG