Достапни линкови

Шеќеринска: Сакаме добри односи со Русија и инвестираме во нив


Министерката за одбрана, Радмила Шеќеринска

Вицепремиерот и министер за одбрана Радмила Шекеринска истакна денеска дека изјавите што ги добиваат од Русија во последно време не се позитивни, меѓутоа не се ни изненадување, особено по минатогодишниот став дека земјата има одредено мислење за стратешките цели на Македонија.

Таа по посетата на Воено-медицинскиот центар во Скопје порача дека Македонија сака да има добри односи со Русија и инвестира во нив, но одлуката за стратешките цели ја носат властите.

XS
SM
MD
LG