Достапни линкови

Променливо облачно време со дожд и снег на планините


Времето денеска ќе биде променливо облачно, попладне и во ноќните часови со врнежи од дожд, на повисоките места од дожд и снег, на планините од снег. Пообилни врнежи ќе има во западните и јужните делови.Утринската температура се движи од минус пет до три степени, а дневната температура од нулата до 10 степени. Во Скопје ќе биде променливо облачно, попладне и во ноќните часови со врнежи од дожд.

XS
SM
MD
LG