Достапни линкови

Времето денеска променливо облачно


Времето денеска ќе биде променливо облачно со сончеви периоди и со слаб локален снег во западните делови, кој кон југ ќе преминува во дожд. Ќе дува слаб до умерен северен ветер. Утринската температура се движи од минус четири до еден, а дневната од 2 до 7 степени. Во Скопје слично време, променливо облачно, преку денот со краткотрајно наоблачување и со услови за слаб снег на повисоки места, а дожд на пониските

XS
SM
MD
LG